fbpx

MİSYON & VİZYON

Online Sağlıklı Yaşam Platformu

Misyonumuz

MyPTLab olarak misyonumuz; bilimsel araştırmalara dayanan yaklaşımla, hayat tarzınızı değiştirecek bireysel yaşam ve fitness koçluğu sağlamaktır.

Tasarladığımız tüm uygulamalar kişisel düşünce tarzınızı, davranış biçiminizi ve hayatınızı kalıcı olarak değiştirmeyi hedeflemektedir.

Tecrübelerimize göre, hareket etme, sağlıklı beslenme, efektif dinlenme, kısaca kaliteli yaşamın kişilerin vücut kompozisyonları, ilişkileri ve deneyimlerini dönüştürdüğü gözlenmektedir.

Uygulamalarımızda bütünsel, sistematik ve bilimsel kanıta dayalı bir yaklaşımı benimsiyoruz.

Uygulamalarımız;

Sağlık, beslenme, antrenman ve davranış biçimleriniz ile ilgili güncel bilimsel yöntemler ve potansiyelinizi açığa çıkaracak, aşamalı ve kolay uygulanabilir pratikler içermektedir.

Vizyonumuz

MyPTLab olarak amacımız;

Vücudumuzun yaratılış amacına uygun, hareket kabiliyetimizi yeniden kazandıracak uygulamalar ile doğuştan gelen potansiyelimize ulaşmanızı sağlamaktır.

Önceliğimiz, sistemimizin felsefesi ve metodolojisi ışığında size yol göstermek ve bu sayede kendi öğrenme maceranızı başlatmaktır.

Hedeflerimize nasıl ulaşırız?

Kendine zaman yarat ve harekete geç.

Yeni bir antrenman veya beslenme programına başladığınızda yapmanız gereken ilk şey kendinize zaman yaratmak ve hedefiniz doğrultusunda küçük bir adım atmak olmalıdır.

Zaman yaratmak kendinize verdiğiniz değeri ifade eder. Bu değerlerinize, önceliklerinize ve hedeflerinize bağlılığınızın simgesidir.

Zaman yaratmak kendinize yapacağınız en büyük yatırımdır. Kendinize bu zamanı yaratmadığınız takdirde zamanınız hep başka şekillerde farklı şeyler tarafından doldurulacak ve doğru zaman asla gelmeyecektir.

Zamanınızı neye harcadığınız nelere değer verdiğinizi gösterir. Öğrenmeye ve gelişmeye değer veriyorsanız buna zaman ve dikkatinizi vermelisiniz.

Kendinize neye ihtiyacınız olduğunu ve ne istediğinizi sorun. Örneğin yeni bir programa başlamak aile içi sorumluluklarınızdan veya sosyal yaşamınızdan fedakarlık yapmanızı gerektirebilir. Bunları göz önüne alın ve kendiniz için gerekli ortamı yaratın.

En iyi antrenman veya beslenme programları aksiyona geçirilmediği sürece yararsızdır. Bu nedenle sürekli hangi program daha iyi diye analiz aşamasında kalmak yerine bize temel gerçekleri öğreten küçük aksiyonlar ile başlayın.

Unutmayın Aksiyon Motivasyonu getirecektir.

Kendiniz için bugün yapacağınız küçük bir şey yarın ve sonrasında da yapmanız için bir momentum yaratır.

Kısa bir hareket çalışması bile “öteleme ”nin önüne geçecek ve bizleri takılıp kalmaktan kurtaracaktır.

Harekete geçmek sizi güçlendirecek ve iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Harekete geçmek aynı zamanda size bir sonraki gün yapmak istedikleriniz için de veri sağlayacaktır. Örneğin hemen şu an bu hafta kendinize ayıracağınız zamanı takviminizde işaretleyebilir ve buna bir söz verebilirsiniz. Hatta bir gününüzü nasıl geçirdiğinizi not alıp gereksiz geçirilen zamanları belirleyebilir ve zamanınızı daha doğru değerlendirme yönünde çalışabilirsiniz.

Unutmayın az da olsa sürekli yapmak bir anda çok yapıp uzun aralıklar vermekten daha iyi sonuçlar verir. Araştırmalara göre %10 devamlılıkta bile sonuçlar almak mümkün olmaktadır.

‘Sürekli olarak yapacağınız yeterli çalışma’ sizi ileriye götürecek en değerli bakış açısıdır. Yüksek standartlara ulaşma isteği veya sürekli üst düzey performans arayışı kısa süre de bir tükenmişlik sendromuna dönüşebilir. Esas yapmamız gereken süreklilik içerisinde her gün bir nebze daha iyiye ulaşmaya çalışmaktır.